Hlavní menu

O vinařství


Rodinné vinařství, specializující se na výrobu
špičkových vín moravského Slovácka z vlastní integrované produkce hroznů, zpracovaných šetrnými a moderními technologiemi, kterými je celé sklepní hospodářství vybaveno. Pořádáme degustační večery s pohoštěním a stylovým ubytováním.

Tradice vinařství sahá až do roku 1889, kdy první keř révy vinné vysázel František Grmolec a později spolu se synem Janem začal s výrobou révových vín v jednom z nejstarším sklepě v Hovoranech.

Na tuto tradici postupně navázal Ing. Josef Grmolec, který v roce 1976, 2003 a 2006 vysadil nové vinice a v roce 1983 postavil nový sklep . Od roku 2008 se k vinaření přidává nejmladší syn Bronislav, který svou filozofií zásadním způsobem ovlivňuje působení vinařství na trhu.  V roce 2011, 2014 a 2017 rozšířili vinice na celkovou rozlohu 5 ha (25 tis. keřů). V roce 2017 vybudovali nové sklepní hospodářství, stylové posezení ve slovácké jizbě a nový penzion

Pěstované odrůdy: Müller Thurgau, Neuburské, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený, Pálava, Muškát moravský, Saphira, Malverina, Johaniter, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Dornfelder, Cabernet Moravia a Merlot.

V sortimentu dále naleznete vína známková, a to: Denise Rosé, Ella Claret, Cuvée Grmolec Blanc, Cuvée Grmolec Rouge, Familia sekt - Brut, Extra dry a Demi sec.

Pokud je nám z hůry dáno, vyrábíme vína ledová a slámová.

Budeme rádi, když si v našich vínech naleznete zalíbení a budete se k nim rádi vracet.

Na zdraví !

 
 

KOLEKCE E-SHOP

V sortimentu dále naleznete vína známková: Denise Rosé, Cuvée Grmolec Blanc a Cuvée Grmolec Rouge.
Budeme rádi, když si v našich vínech naleznete zalíbení a budete se k nim rádi vracet.

grmolec1 (14K) Stařeček více
grmolec1 (14K) Rodina více
grmolec1 (14K) Cuvée Grmolec více
grmolec1 (14K) Denise Rosé více
 
 
pixel (1K) 2018 © GRMOLEC, HOVORANY 243, ČESKÁ REPUBLIKA pixel (1K) HOVORANY | Obchodní podmínky | Zákaznická zóna | iz
pixel (1K) Facebook - BarvyVíno Grmolec 18+ Osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme.